Środa, 29 marca 2017

Pardon

Poppolityka. Prawdy, emocje i pogłoski

Pokrewne

Wtorek [ 6.05.2008]

Zrzucił sutannę, odszedł z Kościoła i... zmienił nazwisko

Odejście profesora Węcławskiego z Kościoła katolickiego bardzo naszych Czytelników poruszyło. Trudno orzec, dlaczego profesor postanowił zmienić nazwisko. By zacząć wszystko od początku? Czytaj


Środa [23.01.2008]

Znany teolog Tomasz Węcławski odszedł z Kościoła katolickiego

To najgłośniejszy przypadek apostazji w Polsce. Były ksiądz, były dziekan wydziału teologicznego zerwał z Kościołem. Czytaj


Sobota [27.09.2008]

Jak zerwać z Kościołem? Biskupi wyjaśniają

Kościół w Polsce funkcjonuje już od ponad 1000 lat. Lecz dopiero dziś ta instytucja wyjaśniła, jak właściwie można opuścić jej szeregi. Czytaj

Najczęściej:

Sobota [21.08.2010]

Jan Paweł II jeszcze długo nie będzie świętym

Poważne zarzuty wobec zmarłego papieża. Czytaj


Poniedziałek [23.08.2010]

"Nasz Dziennik" epatuje: Ciało prezydenta było zmiażdżone

I znów pojawia się pytanie po co nam to. Czytaj


Sobota [21.08.2010]

"Ofiara krzyża"? Studentka zgwałcona w Warszawie

Januszowi Palikotowi udało się zwrócić uwagę na pewien istotny element wydarzeń pod Pałacem Prezydenckim. Tylko, czy akurat tego chciał? Czytaj


Piątek [20.08.2010]

Obrońca krzyża przyznaje: Gwiazda porno to moja córka

Ale z nią nie gadam! Czytaj


Środa [25.08.2010]

PiS: Zmienić nazwę bluźnierczego święta!

Bo zawiera słowo na "b". Czytaj


Środa [18.08.2010]

Wpadka w Radiu Maryja: Co mówią, kiedy nikt nie słyszy?

Przypadkiem włączony mikrofon ujawnił, co dzieje się poza anteną. Czytaj


Poniedziałek [23.08.2010]

Anna Komorowska jako młodziutka harcerka (ZOBACZ)

Mogła mieć każdego. Wybrała dzisiejszego prezydenta. Czytaj


Wtorek [24.08.2010]

Skandal? Rosjanie kręcili film na pokładzie Tu-154 (ZOBACZ)

Czy szef MON o tym wiedział? Czytaj


Piątek [20.08.2010]

Ksiądz zaśmiał się zapłakanej kobiecie w twarz!

Bo 100 złotych za pogrzeb to zdecydowanie za mało. Czytaj


Środa [25.08.2010]

Poseł PiS wrzucił "rozebrane" zdjęcie. Tak, własne! (ZOBACZ)

Rano Radio Maryja, a wieczorem... Czytaj


Pardon / Artykuďż˝ „Węcławski: Jezus nie jest Bogiem, katolicyzm to fałsz”
Magda Hartman | Czwartek [24.01.2008, 8:24]

Węcławski: Jezus nie jest Bogiem, katolicyzm to fałsz

Publiczne wyrzeczenie się Kościoła katolickiego przez jednego z czołowych katolickich teologów jest skandalem, który dopiero zaczyna się rozkręcać.

Magda Hartman

1121 komentarzy
antyTORUŃ
Zgłoś do usunięcia » Odpowiedz 13:10 [26.01.2008] antyTORUŃ
Ja mam dość POLACZKOWATEGO CIERPIĘTNICTWA. Co za debil pisze tutaj na forum o samolocie? Ludzie a ilu zmarło wczoraj z przedawkowania prochów, leków, na drogach, z powodu kiepskiej służby zdrowia. Żal mi lotników, byli bardzo dobrze wykształconą grupą w tym zawodzi, mogli jeszcze wiele zrobić i dla kraju i dla zawodu ale cóż... Ludzie a czy jak mi zmarła babcia albo jak sąsiada zastrzelili pod klatką to ktoś ogłaszał żałobę narodową. Miejską choćby? Więcławskiego popieram za odwagę, Chrystus też był odważny i zginął. I nie jeździł Maibachem. Mam dosyć polactwa, dziadostwa cierpiętnictwa. Żeby ten narodek był NARODEM musi pozbyć się kompleksów !!! to Londyn i Dublin więcej zrobiły dla Polski niż zasrana wszawa Warszawa. I sram na Toruń i podcieram to moherem !!!
gość
Zgłoś do usunięcia » Odpowiedz 13:21 [26.01.2008] gość
[cytat]:
Tymczasem według Węcławskiego zadaniem człowieka jest naśladowanie Jezusa jako

wyjątkowego człowieka, poprzez wzięcie pełnej odpowiedzialności za swoje życie. I to jest to, co ja skądinąd robię.

Tak kończy profesor Węcławski swoje życie w Kościele katolickim, dając dość wyraźne przesłanie - oczywiście mocno protestanckie w tonie.

Kościoły protestanckie już od dawna nie kładą wielkiego nacisku na boskość Jezusa - w tamtejszej refleksji teologicznej jest ona jakby drugorzędna. Naprawdę istotny jest Jezus-człowiek, człowiek w najwyższym stopniu, stanowiący przykład do naśladowania dla wszystkich ludzi. Do podobnych wniosków doprowadziła Węcławskiego jego osobista refleksja teologiczna, prowadzona, jak całe jego życie, z wielką uczciwością. [/koniec cytatu]

Jako duchowny protestancki muszę zaprotestować. Nie wiem skąd taka opinia autorki o nauczaniu, o Jezusie jako Bogu w kościołach protestanckich?
Zarówno Kościoły ewangelickie, ewangelikalne i zielonoświatkowe w przeważającej większości uznają Trójjedynego Boga: Ojca, Syna (właśnie Jezusa) i Ducha Świętego.
Jezus jest zarówno Bogiem, jak i człowiekiem.
Cytat z pani notki wprowadza w błąd.
Pozdrawiam
ks. Dariusz R. Hapoń
gość
Zgłoś do usunięcia » Odpowiedz 14:09 [26.01.2008] gość
PROFESORZE jesteś WIELKI ta całą zakłamana , pazerna i nietolerancyjna hierarchia kościelna , przekonana że jeszcze rzutem na taśmę spranych mózgów może obronić swoje pozycje i zdewaluowane doktryny , powinna TOBIE buty czyścić .
gość
Zgłoś do usunięcia » Odpowiedz 14:12 [26.01.2008] gość
Obśmiałem się z tego tekstu. Jestem protestantem i twierdzenie, że Kościoły protestanckie nie akcentują boskości Jezusa jest po prostu kłamstwem. Owszem, są teologowie (jak bp. Spong), którzy wygadują różne brednie, ale nie ma to wpływu na zasadniczą CHRYSTOCENTRYCZNĄ doktrynę protestantyzmu.
est
Zgłoś do usunięcia » Odpowiedz 14:57 [26.01.2008] est

autor: gość

PROFESOR??????????????????????????????????niech najpierw odpowie sobie na pytanie na czym polega i co to jest WIARA?!Albo niech sobie poczyta katechizm do religii dla dzieci przed pierwszą komunią św.tam są gotowe odpowiedzi.
No zwłaszcza ten katechizm dla dzieci wiesz- to jest dopiero dzieło !!! Pranie mózgów od kolebki. Jednym wyprało a innym nie do końca na szczęście. A co do wiary to sobie na pewno profersor wszystko poukładał i doszedł do odpowiednich wniosków jak widać. BRAWO PROF. TOMASZ WĘCŁAWSKI !!
gość
Zgłoś do usunięcia » Odpowiedz 16:01 [26.01.2008] gość
ta Magda fajna jest ;) a co do tego co mówi Węcławski, cóż już najwyższy czas żeby przestać wierzyć w te zabobony. Ekskomunikowany hehe dobre. Polski kosciół hołduje obskurantyzmowi.
gość
Zgłoś do usunięcia » Odpowiedz 16:12 [26.01.2008] gość
Ogromny szacunek dla człowieka, który w naszym ultrakatolickim kraju pełnym religijnej nienawiści - czy to do żydów, czy muzułmanów, czy też ateistów, nie bał się powiedzieć głośno, co myśli i w imię obrony własnych poglądów nie wahał się przedsięwziąć odważnych kroków.
Kwiatek
Zgłoś do usunięcia » Odpowiedz 17:08 [26.01.2008] Kwiatek
Nie rozumiem czemu niektórzy odrazu muszą do wszystkiego mieszać polityke, albo nawiązywać do różnych tragedii?
Się pytam co to ma wogóle z tym wspólnego???
Czy za rządów PiS czy SLD czy kogo tam chcecie to co głosi Kościół było inne?
Przestańcie w końcu mieszać polityke z religią!!! Bo to właśnie głąby tego pokroju planują codziennie ataki terrorystyczne!
A może to przez dzisiejsze komentaże rozbił się samolot koło Mysłowic albo zawaliła sie hala MTK?
Ja pier... to jest zupełnie inna kwestia i nie wiem po co ktoś o tym wspomina!

Sie zastanówcie co właściwie chcecie powiedzieć i czy to napewno nadaje sie jako komentaż do tego czy innego tematu
nabuchodonozor
Zgłoś do usunięcia » Odpowiedz 17:14 [26.01.2008] nabuchodonozor
swiete slowa czlowieku moze wreszcie wyjdziemy z tego chrzescijanskiego zaklamania prawda musi zostac prawda brawo!!!niestety wiele milionow zginello w okrutnych meczarniach z rak chrzescijanskich oprawcow w imie prawdy
gość
Zgłoś do usunięcia » Odpowiedz 17:25 [26.01.2008] gość

autor: Go��

autor: Go��

WYSTARCZY SPOJRZEC NA TA TWAZ I JUZ SIE WIE , ZE MAMY DO CZYNIENIA Z ZYDOWSKIM PRZECHRZTA , KRYPTO ZYDEM , KTORY WSZEDL DO KOSCIOLA PO TO ABY GO ROZBIJAC , TAK JAK TO ROBI , KS. ZYD , JAKUB ROMAN -WEKSLER WASZKINEL , KTORY SKADINAD PROMUJE KS. TEZ ZYDA STANISLAWA MUSIALA, KTORY TK JAK ON SAM I WECLAWSKI , BRALI CZYNNY UDZIAL W POWSTAWANIU KLUBU "KRZYWEGO KOLA" I "RUCHU NA RZECZ OTWARTEJ RZECZYPOLITEJ", TYPOWO MASONSKIEJ I ANTYPOLSKIEJ ORGANIZACJI ,RAZEM Z PODSEKRETAZ STANU W KANCELARI PREZYDENTA EWA JUNCZYK- ZIOMECKA TEZ ZYDOWKA . WYNIKA STD JASNO , ZE JEST TO ZALOZONE DZIALANIE WROGIEJ NARODOWI POLSKIEMU ZYDOWSKIEJ SITWY, ZYDO-KOMUNISTYCZNO -MASONSKIEJ I POLACY POWINNI ZTYM SKANCZYC RAZ NA ZAWSZWE , JAK TO ZROBIL OSTATNIO PUTIN I ROBIA MUZEUMANIE .
Wiecej na ten temat mozna znalesc ,http://www.polonica.com/,http://www.bibula.co...

autor: Go��

autor: Go��

WYSTARCZY SPOJRZEC NA TA TWAZ I JUZ SIE WIE , ZE MAMY DO CZYNIENIA Z ZYDOWSKIM PRZECHRZTA , KRYPTO ZYDEM , KTORY WSZEDL DO KOSCIOLA PO TO ABY GO ROZBIJAC , TAK JAK TO ROBI , KS. ZYD , JAKUB ROMAN -WEKSLER WASZKINEL , KTORY SKADINAD PROMUJE KS. TEZ ZYDA STANISLAWA MUSIALA, KTORY TK JAK ON SAM I WECLAWSKI , BRALI CZYNNY UDZIAL W POWSTAWANIU KLUBU "KRZYWEGO KOLA" I "RUCHU NA RZECZ OTWARTEJ RZECZYPOLITEJ", TYPOWO MASONSKIEJ I ANTYPOLSKIEJ ORGANIZACJI ,RAZEM Z PODSEKRETAZ STANU W KANCELARI PREZYDENTA EWA JUNCZYK- ZIOMECKA TEZ ZYDOWKA . WYNIKA STD JASNO , ZE JEST TO ZALOZONE DZIALANIE WROGIEJ NARODOWI POLSKIEMU ZYDOWSKIEJ SITWY, ZYDO-KOMUNISTYCZNO -MASONSKIEJ I POLACY POWINNI ZTYM SKANCZYC RAZ NA ZAWSZWE , JAK TO ZROBIL OSTATNIO PUTIN I ROBIA MUZEUMANIE .
Wiecej na ten temat mozna znalesc ,http://www.polonica.com/,http://www.bibula.co...
Jezeli mowa o uczciwosci to dlaczego pani Hartman (tez zydowka) , jak tez ks. weclawski nie wspominaja o podstawowych zasadach uczciwosci , czyli odwiecznemu atakowiJudaizmu na Chrzescijanstwo , co z tej strony jest zaplanowanym z zimna krwia mordem na bialych Europejczykach przez zydow , dlatego tez wymyslili i wprowadzili w zycie czerwony - komunizm , ktory gdzie kolwiek sie pojawil na swiecie , tam natychmiast przesladowal Chrzescijan. ZGINELO Z TEGO POWODU PONAD 100MILIONOW CHRZESCIJAN Z RAK ,ZBOLSZEWIZOWANYCH ZYDOW , ZWLASZCZA W ROSJI. -- JAK WIDZIMY HLOOKAUST JEST NICZYM W POROWNANIU Z ILOSCIA OFIAR PO STRONIE CHRZESCIJAN !!!!!. WIECEJ UCZCIWOSCI PANI HARTMAN I JUZ PANU WECLAWSKIEMU.

© Pardon 2006-2017. Wszelkie prawa zastrzeďż˝one. Wszystkie tagi | Kontakt | Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptacj� Regulaminu. | FAQ | Polityka prywatności

u�ywane auta, nieruchomo�ci og�oszenia, RTV - telewizory, kamery wideo, AGD - zmywarki, kuchenki, pralki,
aparaty fotograficzne i cyfrowe, notebooki, laptopy, biustonosze, perfumy, buty damskie, bielizna damska