Sobota, 25 marca 2017

Pardon

Poppolityka. Prawdy, emocje i pogłoski

Pardon FAQ - najczęściej zadawane pytania

Uwaga!

Poniższe pytania i odpowiedzi nie wyczerpują zasad korzystania z serwisu. Aby korzystać z serwisu MUSISZ zapoznać się z Regulaminem korzystania z serwisu Pardon administrowanego przez o2.pl Sp. z o.o. funkcjonującego pod domeną o nazwie pardon.pl, dostępnym na stronie http://www.pardon.pl/regulamin/.

Warunkiem każdorazowego korzystania z serwisu Pardon jest wyrażenie przez użytkownika zgody na postanowienia tego Regulaminu. Korzystanie przez użytkownika z serwisu Pardon oznacza, iż uważnie zapoznał się on z treścią powołanego Regulaminu, akceptuje ten Regulamin i wyraża zgodę na jego postanowienia.

 1. Czym jest serwis Pardon?

  Pardon to internetowy serwis społeczno-polityczny znajdujący się pod domeną www.pardon.pl. Pardon powstaje dzięki pracy zespołu redakcyjnego o2.pl. Elementem Pardonu są również treści umieszczane w tym serwisie przez internautów.

 2. W jaki sposób mogę zostać współtwórcą Pardonu?

  Możesz publikować własne teksty: komentarze, felietony, etc. i publikować je w polu "Twoim zdaniem: Gorąca dyskusja". Jeśli założyłeś bloga (którego prowadzenie jest innym sposobem na współtworzenie Pardonu) w serwisie Pardon, teksty które jako zalogowany uzytkownik publikujesz w "Gorącej dyskusji" automatycznie trafiają do twojego bloga. Możesz też komentować teksty napisane przez redakcję i wypowiedzi innych internautów.

 3. Jak zarejestrować się w serwisie Pardon?

  Aby zarejestrować się w serwisie Pardon należy wypełnić formularz rejestracyjny.

  Nazwa użytkownika (inaczej login) - to unikalny identyfikator użytkownika stosowany przy logowaniu na stronę. Nazwa użytkownika nie jest widoczna dla innych internautów. Nazwa użytkownika jest niezmienna.

  Hasło - hasło które wpiszesz, będzie niezbędne przy procesie logowania do serwisu. Hasło możesz zmienić.

  Pytanie pomocnicze/Odpowiedź - pytanie i odpowiedź, które posłużą do identyfikacji w przypadku, gdy zapomnisz nazwy użytkownika i/lub hasła. Zadbaj o to, żeby odpowiedź na pytanie była znana tylko Tobie.

  Pseudonim - nazwa, którą podpisywane są komentarze i teksty użytkownika serwisu. Pseudonim zarejestrowanego użytkownika ma kolor ciemnozielony i jest niepowtarzalny (inny zarejestrowany użytkownik nie może mieć takiego samego pseudonimu). Pseudonim użytkownika zarejestrowanego jest niezmienny. (Uwaga! Użytkownik niezarejestrowany może podpisywać się pseudonimem lub anonimowo, jako tzw. "gość". Pseudonim użytkownika niezarejestrowanego ma kolor czarny).

  Adres e-mial - Adres e-mail jest wykorzystywany przy odzyskiwaniu hasła.

  Adres bloga - jeśli wypełnisz to pole formularza otrzymasz internetowy adres w domenie pardon.pl, pod którym będziesz mógł prowadzić blog. Adres bloga jest niezmienny.

  Data urodzenia - dane z tego pola sa wykorzystywane tylko na potrzeby portalu o2.pl w celach statystycznych.

  Awatar - obrazek identyfikujący wypowiedzi użytkownika zarejestrowanego w serwisie Pardon. Awatar możesz zmienić.

 4. Jak usunąć profil w serwisie Pardon?

  Chęć usunięcia profilu należy zgłosić administratorowi z poziomu edycji profilu, korzystając z odpowiedniej opcji w formularzu. Profil zostanie skasowany w ciągu 48h od złożenia stosownej dyspozycji.

 5. Czy muszę logować się do serwisu przy każdej wizycie?

  Nie. Aby zalogować się do serwisu wystarczy wypełnić pola login i hasło na górze strony i zaznaczyć pole "Zapamiętaj". Opcja ta działa, jeśli w ustawieniach przegladarki internetowej zezwoliłeś/zezwoliłaś na tworzenie plików cookie. Przy każdym następnym wejściu na stronę pardon.pl będziesz zalogowany/zalogowana automatycznie. Korzystaj z tej opcji tylko na komputerze, do którego tylko ty masz dostęp. Pamiętaj, że jeśli korzystasz z komputera na przykład w kafejce internetowej i kończąc korzystanie z serwisu pozostawisz zaznaczone pole "Zapamiętaj", pod twoją nieobecnośc inny internauta może zalogować się do Pardonu na twoje konto. Aby uniknąć takich sytuacji każdorazowo kończąc korzystanie z serwisu Pardon na komputerze z którego mogą korzystać osoby postronne, pamiętaj aby się wylogować. Wylogowanie z serwisu nastepuje poprzez kliknięcie w link "Wyloguj" znajdujący sie u góry strony www.pardon.pl.

 6. Nie chcę się rejestrować. Czy będę mógł/mogła w pełni korzystać z funkcjonalności serwisu?

  Wszystkie treści będą dla ciebie dostępne. Jednak twoje teksty w polu "Gorąca dyskusja" będą podlegały moderacji przed ukazaniem się na stronie, nie będziesz mógł/mogła prowadzić swojego bloga w serwisie pardon.pl, a twoje komentarze nie będą mogły być opatrzone unikalnym pseudonimem (możesz co najwyżej użyć pseudonimu w kolorze czarnym, właściwym dla użytkowników niezarejestrownaych).

 7. Jak założyć bloga w serwisie pardon.pl?

  Aby założyć bloga w serwisie pardon.pl należy wypełnić formularz rejestracyjny, wypełniając również pole "Adres bloga". Twój blog będzie funkcjonował w domenie http://Adres_bloga.pardon.pl/.

 8. Jak funkcjonują blogi w Pardonie?

  Twój blog funkcjonuje w domenie http://Adres_bloga.pardon.pl/ (Adres_bloga to nazwa, która podałeś/podałaś w formularzu rejestracyjnym. Wszystkie wpisy, które zamieścisz w blogu pojawiają się na stronie twojego bloga, a także w spisie najnowszych postów wszystkich użytkowników blogów w Pardonie, który znajduje się pod adresem http://www.pardon.pl/blogi/. Do twojego bloga trafiają także teksty, które zamieścisz w polu "Gorąca dyskusja".

 9. Po czym poznać, że dany komentarz jest napisany przez zarejestrowanego użytkownika?

  Komentarze zarejestrowanych użytkowników oznaczone są niepowtarzalnym w serwisie pseudonimem (klikalnym) w kolorze ciemnozielonym (teksty gości oznaczane są pseudonimami w kolorze czarnym i nie są zastrzeżone - jeśli użytkownik nie wypełnił pola Pseudonim jego komentarz będzie opatrzony standardową nazwą "gość"). Przy pseudonimie zarejestrowanych użytkowników znajdują się dwie liczby przedzielone ukośnikiem. Pierwsza wartość to liczba komentarzy do tekstów innych użytkowników, wartość po ukośniku to liczba wpisów w blogu użytkownika. Pseudonimy zarejestrowanych użytkowników często ozdobione są unikalnymi awatarami.

 10. Gdzie przeniesie mnie odnośnik od pseudonimu zarejestrowanego użytkownika?

  Klikając w pseudonim zarejestrowanego użytkownika przy którymkolwiek z tekstów zostaniesz przeniesiony do strony profilu/bloga danego użytkownika.

 11. Gdzie mogę zapoznać się z blogami wszystkich użytkowników blogów Pardonu?

  Najnowsze wpisy, które ukazały się w blogach użytkowników Pardonu zobaczysz na stronie http://www.pardon.pl/blogi/. W prawej kolumnie na tejże stronie znajduje się spis najaktywniejszych użytkowników wraz z odsyłaczami do ich blogów i ostatnich komentarzy. Blogi wszystkich użytkowników możesz przeglądać alfabetycznie na stronie http://www.pardon.pl/blogi/spis.

 12. Napisałem tekst w blogu. Pojawił się na stronie głównej serwisu www.pardon.pl. Dlaczego?

  Twój post został wypromowany przez redakcję Pardonu. Dzięki temu więcej osób będzie mogło się z nim zapoznać.

 13. Trafiłem na komentarz moim zdaniem naruszający regulamin, chcę zgłosić go do usunięcia. Jak to zrobić?

  Przy wszystkich wpisach użytkowników znajduje się link - "Zgłoś do usunięcia". Kliknięcie w ten link zgłosi daną wypowiedź do moderatora, który rozpatrzy czy narusza ona regulamin.

 14. W jaki sposób mogę kontaktować się z redakcją Pardonu?

  Prosimy pisać na redakcyjny adres e-mailowy: donosy@pardon.pl

© Pardon 2006-2017. Wszelkie prawa zastrzeďż˝one. Wszystkie tagi | Kontakt | Reklama
Korzystanie z serwisu oznacza akceptacj� Regulaminu. | FAQ | Polityka prywatności

u�ywane auta, nieruchomo�ci og�oszenia, RTV - telewizory, kamery wideo, AGD - zmywarki, kuchenki, pralki,
aparaty fotograficzne i cyfrowe, notebooki, laptopy, biustonosze, perfumy, buty damskie, bielizna damska